ارسال پاسخ 
روش هایی برای بهتر شدن هوش کودک
10-03-2014, 05:18 PM
ارسال: #1
روش هایی برای بهتر شدن هوش کودک
در این مطلب چندین روش برای افزایش هوش کودک براتون نوشتم.....حتما نظر بدین تا بتونم بقیه مطالب رو حتما بزارم.

1-سعی کنید به چشمای کودکتون مخصوصا اگر در دوران نوزادی به سر می بره نگاه کنید.

2-در مواقع صحبت با کودکتونسعی کنید زیاد حرف نزنید و خسته نکنیدش


3-زبونتون رو برای کودکتون در بیارین.این کار باعث میشه کار شمارو تقلید کنه و در پیدا کردن مشکلات موفق باشه.


4-جلوی آینه قرار بدینش وبگذارین در آینه نگاه کنه.گذارید در آینه نگاه کند.ببااین شیوه کودک دیگه ای توی ذهن خودش ساخته و با اون بازی میکنه.5-برای اینکه کودکتون خوشرو و خنده رو باشه اونو بخندونین و برای این کار پاش رو قلقلک بدین.6-زمانی که والدین با صدایی بلند با کودکشون صحبت میکنن و براش آواز میخونن توجه نوزاد رو جلب میکنن.اما برای اینکه توانایی کودک رو در درک بهتر مفاهیم بالا ببرین بهتره که مثل یه بزرگسال باهاش حرف بزنین.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
05-25-2015, 11:48 AM
ارسال: #2
RE: روش هایی برای بهتر شدن هوش کودک
فواید تخیل برای کودکان
قوه تخیل ذهن بچه ها را باز می کند. شما به عنوان یکی از والدین ممکن است از همه ی مزایای قوه تخیل فعال آگاه نباشید. یک قوه تخیل فعال به کودک پیش دبستانی شما کمک می کند تا:

* بازی های تخیلی، باعث می شود که حس همدلی آن ها نسبت به دیگران شکوفا شود.

* مهارت های اجتماعی اش را افزایش دهد.

همان طور که بازی های بچه گانه نشان می دهد ، کودکان روابط خانوادگی، دوستانه و همکاری را به نمایش می گذارند و چیزهای بیشتری در مورد اعمال متقابل مردم به یکدیگر می آموزند. وقتی نقش یک دکتر را بازی می کنند خود را جای پزشک می گذارند و همانند او راجع به مریض خود فکر می کنند. در خاله بازی، آن ها چیزهای بیشتری در مورد احساس والدین نسبت به فرزندان شان یاد می گیرند. بازی های تخیلی، باعث می شود که حس همدلی آن ها نسبت به دیگران شکوفا شود. اگر کودکان بتوانند احساس جا ماندن از یک بازی یا از دست دادن یک حیوان را تصور کنند ، بهتر می توانند به افراد نیازمند کمک کنند و اشتیاق بیشتری برای بازی عاقلانه، سهیم کردن و همکاری خواهند داشت.

● اعتماد به نفس پیدا کنند.

کودکان کنترل خیلی کمی بر زندگی خود دارند. تصور خود به عنوان یک سازنده آسمان خراش یا قهرمانی که از سیاره ما دفاع می کند به هر کودکی قدرت می بخشد. در نتیجه ، کودک از توانایی هایش آگاه می شود و استعدادهایش شکوفا می شود.

● از لحاظ عقلانی سریع تر رشد یابند.

بهره گیری از قوه تخیل در واقع آغازگر افکار انتزاعی است. کودکانی که می توانند قصر پادشاه را در یک تپه شنی ببینند یا یا شام خوشمزه ای را در یک ساندویچ گلی تصور کنند در واقع در حال پرورش تفکر سمبولیک هستند. این مهارت در مدرسه از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا در این مقطع است که کودکان باید اعداد را که سمبول گروهی از موضوعات هستند و حروف را که سمبول اصوات هستند و... فرا بگیرند.

بهره گیری از قوه تخیل در واقع آغازگر افکار انتزاعی است.

● مهارت های زبانی را تمرین کنند.

بچه ها در بازی با دوستانشان گفت و گوهای بسیاری می کنند. پس در نتیجه این گفتارها دامنه ی لغاتشان گسترش می یابد ، در ساختار جملات پیشرفت می کنند و مهارت های ارتباطی شان افزون می گردد.

● بر ترس هایشان غلبه می کنند.

بازی به کودکان کمک می کند که بر ترس ها و نگرانی هایشان غلبه کنند. با بازی در نقش یک هیولای بزرگ و وحشتناک که زیر تخت قایم شده، کودک کنترل بر او را در خود احساس می کند و آن هیولا دیگر در نظرش آنقدرها بد و بزرگ نمی آید. همچنین بازی های تخیلی به کودک کمک می کند که احساسات در هم و بر هم و کلافه کننده ی درون خود مثل احساس خشم نسبت به والدین، یا حسادت نسبت به خواهر یا برادر جدیدش را خالی کند.

به منظور پرورش و ارتقای سطح تخیلات کودکان، هر روز برای آن ها کتاب بخوانید. کتاب به کودک این فرصت را می دهد که در خیال خود دنیاهای دیگری را ببیند و دنیاهای جدیدی برای خود خلق کند.

منبع : موفقیت با تغییر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان