ارسال پاسخ 
خلاقیت و زندگی
05-26-2015, 05:09 AM
ارسال: #1
خلاقیت و زندگی
همه میخواهند که خلاق باشند.
همه باید بخواهند که خلاق باشند.خلاقیت زندگی را شادتر و جالب تر و مملو از موفقیت میکند.
تحقیقات نشان میدهد که 94 درصد جوانان موفقیت را مهم ترین عامل زندگی خود میدانند. خلاقیت ، مهارت اصلی مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت است.
بدون خلاقیت همه چیز فقط تکرار و روزمرگی است که بخش عمده ای از رفتارهای ماراتشکیل میدهند، اما برای تغییر، پیشرفت و یافتن راه های جدید، به خلاقیت نیاز است.
خلاقیت در کسب و کار ، اهمیت بسیاری پیداکرده است. زیرا هر چیزی را به کالایی قابل دسترس برای همگان ، تبدیل کرده است.
اگر برای بقای کسب و کار خود، تنها به این امید باشید که فقط روال کارتان، کارآمدتر از سایر رقبایتان پیش برود، موضع ضعیفی را اتخاذ کرده اید.نمیتوانید از کارآمدترشدن رقبای خود ممانعت کنید.
مسابقه ی آشپزی بین چند سرآشپز را سر میز غذایی طویل، تجسم کنید. هر سرآشپز، از مواد اولیه مشابه و امکانات آشپزی مشابهی استفاده میکند. برنده این مسابقه کدامیک از آنهاست؟
درمرحله اولیه، سرآشپزی که بیشترین مهارت را دارد، برنده میشود.اما در مراحل بالاتر همه سرآشپزها مهارتی عالی دارند.پس برنده کیست؟ سرآشپزی که میتواند با همان مواد اولیه ، بالاترین و بهترین کیفیت ارایه کند.
در تجارت، رقابت با چین و هند از لحاظ قیمت پایه غیر ممکن است. همین باعث ایجاد قیمت جدید پایه برای بوجودآمدن رقابت میشود. و الزام جدیدتری را برای داشتن خلاقیت بوجود می آورد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان